تالار های تهران
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
منو

تناسب اندام بعد از زایمان

پس از وضع حمل بسیاری از خانم ها نگران تناسب اندام خود هستند،اما اصلا نگران هیچ چیز نباشید. شما می توانید با استفاده از روش های آسان به اندام سابق خود برسید. اگر بخاطر نوزادتان، هیجان زیادی دارید و برای کاهش وزن دوران بارداری تان آماده اید، این نکات به شما کمک می کنند تا زودتر بتوانید به اندام قبلی خود بازگردید .

 

۱٫ میان وعده (تنقلات)بخرید

تنقلات بسته بندی شده سالمی که بتوانید در زمان کمی، آنها را بخورید بخرید. او توصیه می کند که برای سیر ماندن به مدت طولانی تر، وعده ها و میان وعده های حاوی پروتئین مصرف کنید.

 

۲٫ با کالسکه کودکتان ورزش کنید

اگر وقتی برای ورزش کردن ندارید ،  عیبی ندارد. می توانید به همراه نوزادتان، یک برنامه تناسب اندام ترتیب دهید. هل دادن کالسکه بچه، مانند پیاده روی یک ورزش است.

 

۳٫ هنگامیکه کودکتان می خوابد، شما نیز بخوابید
الیزابت وارد، نویسنده ” منتظر بهترین ها باشید: راهنمایی برای غذاخوردن سالم، قبل، در حین و بعد از بارداری” می گوید: کمبود خواب باعث می شود که مواد غذایی سرشار از کربوهیدرات مانند شیرینی و چیپس بخورید و برای ورزش کردن، بیش از حد خسته شوید. می توانید با دوشیدن شیر سینه هایتان، از همسرتان بخواهید که در وسط شب، مسئولیت شیر دادن به فرزندتان  را به عهده بگیرد.

۴٫ عضلات مادرانه تان را تقویت کنید
عضلات شکم، پشت و باسن شما، قسمت هایی هستند که بیشتر از بقیه جاها تحت تاثیر بارداری و زایمان قرار گرفته اند. توصیه می کنیم که برای کار کردن روی این نواحی، سه حرکت زیر را انجام دهید:

 

ــ حرکت کرانچ برای عضلات شکمتان

 

ــ حرکت لیفت سوپر من برای پشت تان: روی شکم دراز بکشید و بازوی راست و پای چپتان را بلند کنید. سپس آن ها را پایین بیاورید و بازوی چپ و پای راستتان را بالا ببرید.

 

ــ بلند کردن طرفی پا برای باسن تان: به یک سمت دراز بکشید و پای رویی تان را بالا برده و سپس پایین بیاورید. برای مقاومت بیشتر، هنگام انجام این حرکت، یک باند مقاومتی ورزشی دور مچ پایتان بپیچید.

 

۵٫ مزایای تغذیه با شیر مادر را بدانید
تغذیه با شیر مادر در روز ۳۰۰ کالری یا بیشتر می سوزاند. این کار برای تغذیه فرزندتان  مفید است و به تقویت رابطه مادر و کودک نیز کمک می کند.برای دریافت کلسیم بیشتر مخصوصا اگر بیشتر از ۵ ماه شیر می دهید، توصیه می کنیم که روزی چند میان وعده سرشار از کلسیم مصرف کنید. پنیر محلی و کلم پیچ منابع غنی کلسیم هستند.

 

۶. از یک بشقاب قرمز استفاده کنید
با استفاده از یک بشقاب قرمز، اندازه سهم غذایی تان را کنترل کنید. سوزان آلبرس، روانشناس و نویسنده Eat Q می گوید: با این کار مغز شما فریب خواهد خورد چون بطور خودکار به متوقف شدن فکر می کند. یک نکته دیگر در مورد ظروف غذاخوری: آلبرس می گوید که قاشق را کنار بگذارید. ما اغلب از قاشق مانند یک بیل استفاده می کنیم او هم چنین توصیه می کند که از چنگال های مسطح کوچکتر استفاده کنید زیرا باعث می شود که آهسته تر غذا بخورید و از دستی که با آن نمی نویسید استفاده کنید زیرا یک مطالعه نشان می دهد که به این شیوه، کمتر غذا می خورید.

 

۷. با کودکتان غذا بخورید
وقتی کودکتان آنقدر بزرگ شد که بتواند خودش غذا بخورد، می توانید باهم غذا بخورید. مادرها معمولا تمام انرژی شان را برای کودکشان می گذارند و خودشان را فراموش می کنند اما شما هم به غذا خوردن  نیاز دارید.

 

۸. با غذا به بدنتان آب رسانی کنید
انجمن متخصصین بهداشت باروری توصیه می کند که روزانه ۱۱.۵ فنجان مایعات بنوشید اما مجبور نیستید خودتان را با آب ساده خسته کنید. می توانید از میوه های پرآب (هندوانه، انگور و . . . و سبزیجات (گوجه فرنگی و کاهو ) نیز لذت ببرید. این مواد غذایی به شما کمک می کنند که با مصرف کالری کمتر، احساس سیری بیشتری کنید.

 

۹. پسته بخورید
یک میان وعده سالم بخورید که باز کردنش، کمی وقت ببرد. در نتیجه نمی توانید تعداد زیادی از آن را بشکنید و بعلاوه تمام پوسته های خالی آن به شما نشان می دهد که پسته زیادی خورده اید بنابراین شاید کمتر بخورید.

 

۱۰. رژیم سخت و طاقت فرسا نگیرید
گرفتن رژیم سخت ایده خوبی برای شما یا فرزندتان  نیست. کاهش شدید کالری می تواند انرژی شما را بسیار پایین بیاورد.اگر به بچه شیر می دهید، کاهش بیش از حد کالری به معنی تولید شیر کمتر است و ممکن است شیری که می سازید، پایین ترین کیفیت را  داشته باشد.بنابراین به اندازه کافی وقت بگذارید و روی کاهش وزن سالم تمرکز کنید.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید