تالار های تهران
امروز پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
منو

نکات جالب در مورد عشق

1-عرق بدن ، از لحاظ تاریخی به عنوان عنصر فعال در عشق یا عطر و طعم عشق شناخته می شود .

2-اکثر افرادی که هرگز احساس عاشقی نمی کنند ، از بیماری هیپوپیوتایستیسم رنج می برند . این بیماری یک بیماری نادر است که باعث می شود که احساس عاشقی نکند .

3-دلیل این که حلقه نامزدی اکثرا بررروی انگشت چهارم ودست چپ قرار می گیرد این است که یونایان باستان معتقد بودند که این انگشت حاوی vein of love یا خدای عشق است .

4-دلیل دایره بودن حلقه ازدواج نیز این است که طبق عقاید مصریان باستان ، دایره نشان دهنده ابدیت و همچنین خدایان قدرتمند خورشید و ماه است .

5-گفته می شود که نماد عشق پایدار ، خدای Chaos ( یا اریس ) از اساطیر یونان بوستان است و نشان دهنده نیروهای ابتدایی عشق است .

6-گلهای رز نماد سنتی عشق هستند و بسته به رنگ آنها می توانند تفاوت های مختلفی از عشق نشان دهند. به عنوان مثال، گل رز قرمز نشان دهنده شور و عشق واقعی است. نور صورتی نشان می دهد میل، شور و انرژی؛ صورتی تیره نشان می دهد قدردانی. گل رز زرد می تواند دوستی یا حسادت باشد. گل رز اسطوخدوس یا گلدان بدون درز می تواند عشق را در اولین نگاه معنی کند. گل رز سفید به معنای فضیلت و یا فداکاری است. بعضی از گلها حتی ترکیب رنگها را برای ایجاد معانی پیچیده تر ایجاد می کنند.

7-طبق عقاید قدیمی ، سیب نماد عشق است .

8-پایان دادن به  یک رابطه با کسی که دوستش دارید ، در مغز معادل با احساس درد بدنی است . 

9-دارو های ضد افسردگی می تواند تاثیر زیادی برروی عشق داشته باشند . زیرا باعث افزایش سطح سروتونین می شوند . استفاده زیاد از این دارو های می تواند عوارضی همچون  احساسات تلخ و افکار وسواسی را داشته باشد .

10- در برخی از نقاط ایرلند، اگر یک زن در هنگام فکر کردن درباره ی یک مرد، یک شبدر چهار برگ داشته باشد، او عاشق می شود.

11- وقتی به کسی به عنوان عشق جدید نگاه می کنید ، مدارهای عصبی که معمولا با قضاوت اجتماعی مرتبط می شوند، غیر فعال  می شوند.

12- افلاطون ادعا می کند که در ابتدا همه انسان ها ، فردی با چهار دست، چهار پا، دو چهره ی یکسان در یک سر ،چهار گوش و هر دو مجموعه ی تناسلی بودند. زمانی که این موجودات زیبا و قوی سعی داشتند خدایان را سرنگون کنند، زئوس آنها را به دو مرد و زن تقسیم کرد و تمایلات ذاتی انسانها را برای یکدیگر ایجاد کرد .

13- عشق لزوما تضمینی برای ازدواج نیست. عوامل دیگر عبارتند از سن زن و شوهر ( در ازدواج هایی که شوهر که نه سال بزرگتر از همسرش بوده یا از قبل از سن 24 سالگی ازدواج میکند احتمال طلاق بیشتر است )،  این عومال در کسانی که در برای بار  دوم یا سوم ازدواج می کنند ، ازدواج و امور مالی. تعداد فرزندان یا سن آنها و وضعیت اشتغال  است.

14- طبق آمار 70 درصد قتل زنان در سرتاسر جهان توسط همسر یا معشوقه آنها صورت می گیرد .

15-در چین و ژاپن ، طبق افسانه های قدیمی برگ افرا نشانه عشق است .

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید