تالار های تهران
امروز جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

تاثیر همسر شاد بر سلامتی

سلامتی مهم ترین  رکن زندگی هر شخصی است . یکی از راههای رسیدن به سلامتی و آرامش  ازدواج است اما باید در انتخاب همسر دقت لازم را داشته باشید. یکی از بزرگترین تهدیدها در  زندگی مشترک افسردگی است که آرامش یک زندگی رابه راحتی نابود می کند . به تازگی دانشمندان  دریافتند که داشتن همسر شاد ضامن سلامتی افراد است و همسران خوشحال برای سلامتی مفید هستند.در ادامه این مقاله با وب سایت عروس و دوماد همراه باشید تا بیشتر در مورد نتایج تحقیقات صحبت کنیم .

روانشناسان به منظور انجام این تحقیقات  حدود دو هزار زوج را از نظر میزان خوشحالی شان در کنار هم و سلامتی در طی شش سال مورد بررسی قرار دادند.

نتایج این نکته را یاد آور بودند که  افرادی که همسران خوشحالی داشتند در احتمال بیشتری برای گزارش سلامتی بالا طی این زمان بودند. این رابطه برای مردان و زنان یکسان گزارش شد و علاوه بر این چیزی جدای از خوشحالی شخصی عنوان شد.

همسران خوشحال در احتمال بیشتری برای ترغیب کردن طرف مقابلشان در دنبال کردن عادات غذایی سالم نظیر ورزش، خواب منظم و رژیم غذایی مناسب، قرار دارند.

شاید هم تنها دانستن اینکه کسی شما را دوست دارد و از بودنتان لذت می برد باعث شود که فرد از عادات مخربی نظیر خوردن الکل و استفاده از مواد مخدر دوری کند.

این نتایج  به طور چشمگیری نشان می دهد که چگونه یک رابطه اجتماعی می تواند تأثیر عمیقی را بر سلامتی افراد داشته باشد.

البته نتایج تنها وجود یک رابطه را نشان می دهد و مؤید رابطه علت و معلولی نیست.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید