تالار های تهران
امروز جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

ویژگی های همسر خود شیفته

هر رابطه خوبی حاصل احترام متقابل است ولی وقتی یک طرف رابطه  بیشترین فشار را تحمل کند مسلما  جایی از کار اشتباه است . شما در آنجا نیستید که همه ی کارها را برای همسرتان انجام دهید و نباید از آن ها انتظار داشته باشید که آنها نیز همین کار را انجام دهند . اگر نگران هستید که مبادا همسرتان خودشیفته است نشانه ها به شما کمک خواهد کرد که متوجه این حقیقت شوید.

ویژگی های یک همسر خودشیفته

سعی میکند تقصیر را گردن شما بیاندازد:

یک همسر خود شیفته کسی است که برای رسیدن به راه خود برنامه ریزی می کند و سپس همه آن چیزی که می تواند انجام می دهد تا این طور به نظر برسد ، که شما ایده این کار را طرح کرده بودید. آن ها از زبان فریبنده استفاده می کنند و سعی می کند با استفاده از الفاظ فریبنده این فکر را به شما القا کند که از اول فکر شما بوده است.

دروغگوهای همیشگی :

کسی نمی تواند به گفتن دروغهای بزرگ عادت کند ، مگر اینکه در گفتن دروغهای کوچک ماهر باشد . همسران خودشیفته دروغ های کوچک می گویند مثل اینکه چیز خاصی نیست ، اگرچه آنها قدرت اعتماد شما به خودشان را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهند.

شنوندگان ضعیف:

صحبت کردن با یک فرد خودشیفته می تواند مانند صحبت کردن با دیوار آجری باشد . آن ها به ندرت نشانه های کنجکاوی یا توجه کردن دارند . در ضمن ، آن ها سر شما را با صحبت کردن گرم می کنند و انتظار دارند شما به طور کامل به آن چه آن ها می گویند گوش دهید .

گناهکار بودن:

به جای این که به خودشیفتگی خود اعتراف کنند ، اغلب سعی می کنند شما احساس بدی داشته باشید . به دلیل ناتوانی شما در نشان دادن تاثیرات منفی رفتار آنها بر روی شما ، آنها به شما حقه می زنند و یاد آوری می کنند که از شما بهتر هستند .

احساسات شما را دست کم می گیرند:

اگر شما در کنار همسری خودشیفته ناراحت هستید ، آن ها این را به عنوان یک فرصت عالی برای کاهش احساسات و اعتماد به نفس شما می بینند . احساساتی که شما به طور واقعی دارید ، به عنوان غیر مهم و خودخواهانه در نظر گرفته می شوند .

خوشیفتگی در رابطه زناشویی:

رابطه جنسی با یک همسر خود شیفته احساس ناراحتی یک طرفه را دارد . آن ها سعی در برطرف کردن نیاز های شما ندارند . در عوض ، تنها بر بدن خودشان و این که چگونه می توانند راضی شوند، تمرکز می کنند.

هرگز برای اولین بار عذرخواهی نمی کنند:

حتی اگر اقدامات شریک خودشیفته موجب دعوا شود ، هرگز اولین کسی نیست که معذرت خواهی می کند . در عوض ، آن ها سعی می کنند شما را پایین بکشانند و عملا از شما می خواهند که برای بخشیده شدن التماس کنید .

چیزهای عجیب و غریب را کنترل می کنند:

همسران خودشیفته خیلی سرگرم رسیدن به هدف خود هستند طوری که اصلا ایده های دیگر را قبول نمی کنند. باید سعی کنید پیشنهاد یا ورودی خود را ارائه دهید ، آن ها سریعا آن را خاموش می کنند .

باعث شک و تردید می شوند:

اگر اعتماد به نفس شما به هر شکلی شکننده باشد ، همسران خودشیفته از هر راهی برای شکننده کردن آن استفاده می کند. آن ها سعی می کنند ضعف های شما را بزرگ تر نشان دهند در حالی مشکلات خودشان را کوچکتر می کنند.

به خوشحال کردن شما توجه نمی کنند:

اگر احساس افسردگی دارید و به دنبال یکی هستید که شما را از این وضعیت خارج کند، از یک همسر خودشیفته برای کمک به خودتان انتظار نداشته باشید . آن ها بیش از پیش گرفتار مشکلات خودشان هستند به نحوی که فقط شما را به عنوان یک راه برای رسیدن به آن ها در نظر می گیرند .

محبت شما را بی اعتبار می کنند:

شما ممکن است که عشق خود را به کسی نشان دهید و بگویید . با این حال ، آن ها ممکن است به قدری مجذوب خود باشند که واقعا باور نکنند که این احساسات واقعی هستید . آن ها می خواهند شما را حتی بیشتر از آنچه که قبلا انجام می دادید دوست داشته باشند ، حتی اگر تا آن جا که ممکن است ثابت شده باشید .

مصالحه را نمی پذیرند:

فداکاری ها در یک رابطه بسیار مهم هستند ، همسران خودشیفته هر گونه مصالحه را به عنوان نشانه ای از ضعف می بینند و تا زمانی که راه خود را پیدا نکنند ، عقب نشینی نمی کنند .

 احترام مرز ها را نگه نمی دارند:

فقط به دلیل این که شما در رابطه هستید ، به این معنی نیست که شما مستقل نیستید . همسران خودشیفته بهترین کارشان را می کنند تا رفتار شما را کنترل کنند .

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید