تالار های تهران
امروز جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

سوالاتی که زوج های خوشبخت از یکدیگر می پرسند

شروع هر رابطه ای می تواند فوق العاده و رویایی باشد. پیام های بی پایان و گفتگوهای اواخر شب، شما را سبک تر، و شادتر از همیشه می کند . اما، گاهی این مرحله خیلی زود تمام می شود و پس از آن ،زندگی کمی سخت تر می شود.

به زودی، مکالمات عاشقانه به مذاکرات خسته کننده  ای تبدیل می شوند و تمرکز اصلی آن ها نیز  بر شام و لباس هایتان خواهد بود اکثر جوانان عقیده دارند که رابطه آنها هرگز تغییر نخواهد کرد ، بسیاری از روابط از بین می روند زیرا حتی زوج های خوشبخت گاهی به طور ناخودآگاه از نظر احساسی از یکدیگر جدا می شوند.

وقتی شروع به این گفتگوها نمودید، دو چیز را به یاد داشته باشید:

در مرحله اول، در زمان تمرکز نکنید، تمرکزتان بر شریک زندگی تان باشد ؛ ثانیا، خود را نسبت به شریک زندگیتان حساس بدانید، زیرا این امر به ایجاد اعتماد و اطمینان کمک می کند و او به شما نزدیک تر خواهد شد. در ادامه این بخش از عروس و دوماد  سوالاتی را که برای حفظ یک رابطه زناشویی خوشحال می توانید از شریک زندگی خود بپرسید، آمده است.

سوالات مورد نیاز زوج های خوشبخت

سه نیاز اصلی تو با توجه به اولویتهایشان چیست و چگونه می توانم آنها را برآورده کنم؟

در مورد مهم ترین چیزهایی که در رابطه شما را خوشحال می کنند و در مورد راه هایی برای برآورده ساختن نیازهای خود با شریک زندگیتان صحبت و فکر کنید. انجام کارهایی که برای شریک زندگی شما مهم است قطعا رابطه تان را تقویت خواهد کرد.

بهترین نکته ی در رابطه بودن، برای تو چیست؟

پاسخ به این سوال ناچیز است که باعث می شود رابطه شما رشد کند، از این رو، این سوال را بطور مکرر بپرسید.

بهترین و بدترین تجربیات دوران کودکی تو چیست؟

دانستن در مورد تجربیات دوران کودکی شریک زندگی شما می تواند به شما در درک آنچه که او را به عنوان یک بزرگسال شکل داده است کمک کند. این درک بهتر میتواند به شما در حل اختلافات کمک کند، که منجر به برقراری رابطه سالمتر میشود.

آیا چیزی هست که من انجام می دهم و شما را می آزارد؟

اکثر زوج ها به این سوال به طور صحیح پاسخ نمی دهند، تا از تعارض جلوگیری کنند ؛ با این حال، مهم است که شریک زندگی شما در این باره نیز صادق باشد .

کدام رابطه شما در میان دوستان و خانواده تان عاطفی تر است؟

گاهی اوقات زوج ها دشوار می توانند توضیح دهند که چه چیزی در رابطه می خواهند با این حال، شناخت از روابط زن و مرد و دیگران به شما کمک می کند تا به آنچه که می خواهید، واقف شوید و روی آن کار کنید.

رویاهایت چیست؟ و چه چیزی باعث می شود که از رویاهای خود دست بکشی؟

پاسخ به این سوال ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. پرسیدن این سوال شما را از اهداف و خواسته های شریکتان آگاه می کند و می تواند به شما کمک کند تا به شما مشاوره داده شود و رابطه خود را تقویت کنید.

آیا چیزی تو را ناراحت می کند که من از آن بیخبرم؟

شریک زندگی شما ممکن است مشکلات خود را با شما مطرح نکرده باشد تا از وارد آمدن فشار به شما جلوگیری کرده باشد. این که از مشکلات یکدیگر مطلع شوید تا بتوانید درک، حمایت و همدلی را به هم هدیه دهید، بسیار مهم است.

چرا و چه زمانی احساس می کنید بیشتر دوستت دارم؟

حیاتی است که شریک زندگیتان شما را از ویژگی ها و اخلاقیات مختلفی که دارید و وی از آن موارد حس خوبی دارد، آگاه کند و آنچه شما هر دو نیاز دارید برای تقویت رابطه خود و ادامه رابطه زناشویی این است که خوشحال باشید.

به نظرت در رابطه ، چه چیزی غیر قابل بخشش است و چرا؟

اغلب زوج ها در مورد آنچه که به آنها و ارتباط آنها آسیب می رساند کمتر صحبت می کنند. مهم است که عمیقا در مورد آنچه که شریک زندگیتان برای محافظت از رابطه میخواهد بیشتر صحبت کنید.

چگونه می توانیم رابطه جنسی مان را بهبود بخشیم؟

فقدان صمیمیت جسمی یکی از دلایل اصلی فاصله و قطع ارتباط در ازدواج است. به یاد داشته باشید هنگام صحبت کردن در رابطه با زناشویی، بدون نگرانی و خوش بین، و متمرکز بر آنچه که می خواهید و نیاز دارید باشید.

به یاد داشته باشید، یک رابطه شاد همیشه شامل حرکات عاشقانه بزرگ نیست، این چیزهای کوچک است که زوج ها را خوشحال می کنند و به رشد آنها کمک می کند.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید