تالار های تهران
امروز جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

4 راه برای ابراز صمیمیت

 ما انسان ها معمولاً تمایل داریم که تمام احساسات قلبی، و افکار ذهنی خود را با کسی که عمیقاً به او اهمیت می دهیم و دوستش می داریم، در میان بگذاریم. چرا دوست داریم که صمیمت خود را تا آخرین حد نسبت به این افراد ابراز کنیم؟

تمام این واکنش ها را تنها به این خاطر انجام می دهیم، چرا که دوست داریم طرف مقابل نیز چنین کارهایی را در قبال ما انجام دهد؛ برای اینکه در اعماق قلب خود عشق و مهربانی آنها را طلب می کنیم. هر کسی دوست دارد که مورد عشق و علاقه و احترام دیگران قرار بگیرد! هیچ اشکالی وجود ندارد که در ازای عشق ورزیدن به دیگری انتظار دریافت عشق داشته باشیم.

چرا هیچ کارشناسی در این زمینه وجود ندارد

به طور کلی  هیچ کس نمی تواند روش های عشق ورزی را فرا بگیرد، به همین دلیل کارشناس کارکشته ای در این زمینه وجود ندارد؛ به این دلیل که عشق در شکل ها و فرم های مختلف ظاهر می شود ، تمام انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند، عشق را از طریق راه های مختلف ابراز می شود، همه ما در زندگی انواع عشق را تجربه می کنیم. می توان گفت که تک تک ما به نوعی جزء شاگردان کلاس عشق به شمار می رویم.

آشکار ساختن احساسات؟؟

ابراز صمیمت فقط به گفتگو و برقراری رابطه با طرف مقابل باز می گردد، با صداقت کامل احساسات خود را با او در میان بگذارید و هیچ گاه در مورد شریک زندگی خود قضاوت اشتباهی نکنید .  لازم به ذکر است که احساسات هم می توانند خوب و هم بد باشند ، اما مثل چاقو که هم می توان از آن در آشپزی استفاده کرد و هم می توان با آن آدم کشت، باید در مسیر مناسب از آنها بهره مند شد . روشی که شما از طریق آن احساسات خود را به نمایش می گذارید  و آنها را به طرف مقابل انتقال می دهید، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .  روش درست این است که شریک زندگیتان علاوه بر اینکه معنی کلمه هایی را که به زبان می آورید، متوجه می شود، با این روش او معنای چیزهایی که در ذهن دارید اما به زبان نمی آورید را نیز از روی حرکات بدنتان متوجه می شود.

به همین دلیل ابراز صمیمیت در بیان احساسات، افکار، ایده ها، ترس ها، امیدها و آرزوها خلاصه می شود. با این روش خود واقعیمان را به کسی که برایش ارزش و اهمیت بسیار زیادی قائل هستیم، نشان می دهیم. می توانید از اینجا شروع کنید:

4 راه  

1.صادقانه در کنار هم بنشینید و در مورد موضوعات مختلف مورد علاقه تان کمی آشکار تر صحبت کنید، در مورد  احساسات، افکار، ترس ها و غیره با هم به گفتگو بپردازید. اگر می خواهید در انتها به نتیجه دلخواه برسید، هر دو طرف باید در بحث فعال باشند.

2 .به هم قول بدهید که از این به بعد زمانیکه می خواستید در مورد مسائل مختلف صحبت کنید هیچ یک از طرفین قضاوت نسنجیده ای در مورد طرف مقابل نکند. به عبارت دیگر کسی حق ندارد به دیگری بگوید که احساسات و ترس های تو در مورد مسائل مختلف مزخرف و احمقانه است. بلکه با روی خوش باید آنها را قبول کند. اگر دائما بخواهید شریکتان را قضاوت کنید، طرف مقابل سرخورده می شود  و ترجیح می دهد که احساساتش را با شما در میان نگذارد و نهایتا به هیچ جا نمی رسید و در همان موقعیت اولیه باقی خواهید ماند.

.3 آسان ترین جایی که می توان بحث را شروع کرد، صحبت کردن در مورد آمال و آرزوهای ذهنی است. صحبت کردن با هر شخصی را می توان  با بیان آرزوهایتان شروع کرد، فقط کافی است جایی را برای شروع پیدا کنید. دقت کنید که این امر نیازمند گذشت زمان و تلاش می باشد، پس دست به دست هم بدهید و یکدیگر را آماده کنید. گاهی اوقات اتفاق می افتد که شریکتان سکوت می کند  و ترجیح می دهد که چیزی نگوید ، اما صبر داشته باشید ، موقعیت هایی هستند که در آن افراد ترجیح می دهند که در مورد موضوع مشخصی در آن زمان ، صحبت نکنند اما با گذشت زمان خودشان با روی باز از قضیه استقبال می کنند  و در مورد آن با شما به گفتگو می نشینند.

4 . باید همیشه به خاطر داشته باشید که ما احساسات خود را تنها با کسانی در میان می گذاریم که ما را احمق تصور نمی کنند و در زمان گفتگو، به ما  آرامش می دهند. برای صحبت کردن، باید محیط آرامی را به وجود بیاورید که شریک شما  در آن احساس راحتی بکند  و بدون محدودیتی بتواند به احساسات شما گوش بدهد و احساسات  خودش را نیز با شما در میان گذاشته و در عین حال از انجام چنین کاری لذت ببرد. مراقب رفتار و حرکات  بدن خود باشید! به راحتی می توانید دریافت کرد که چه زمان طرف مقابل به شما گوش نمی دهد و به احساساتتان توجهی ندارد.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید