تالار های تهران
امروز دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸
منو

4 قانون برای برقراری رابطه مناسب در ازدواج

مشاورین ازدواج و خانوداه نه تنها عدم وجود ارتباط مناسب را دلیل بدبختی می دانند، بلکه معتقدند که ارتباط نامناسب باعث ایجاد  ناراضایتی می شود. برای اینکه این اتفاق در خانواده شما روی ندهد، اجازه دهید با هم بر روی نکاتی که خانواده هایی با بنیانهای محکم در مورد برقراری رابطه مناسب یاد گرفته اند، مروری داشته باشیم. تجربیات به ما کمک می کند که متوجه راهکارهای نادرست خود بشویم و به جای آن از شیوه های کارامد بهره ببریم.

اساسا بنیان خانوادگی مستحکم بر روی 4 اصل استوار می باشد:

به اندازه کافی وقت بگذارید

گفتگو در برخی خانواده ها خود به خود به وجود می آید: "زمانی که مشغول انجام کارهای روزانه هستیم با هم صحبت می کنیم" یا "هر موقع که با هم باشیم، صحبت می کنیم" در یک خانواده صمیمی گفتگو ارزش بسیار زیادی دارد  و یک وقت مشخصی را تعیین می کنند تا همه جمع شوند و به صحبت کردن  بپردازند.

 خانواده های موفق تمام وقت خود را صرف حرف زدن در مورد ناراحتی ها و مشکلات نمی کنند؛ بلکه به اندازه کافی وقت می گذارند تا بر روی مطالبی که برای تمام افراد خانواده جالب است صحبت کنند؛

گوش کنید

در خانواده های موفق گفتگو شامل دو بخش است: حرف زدن و گوش کردن. آنها سعی می کنند در صحبت کردن  زیاده روی نکنند  و به طرف مقابل زمان لازم برای گفتگو را بدهند.

گوش کردن و شنیدن خانواده کمک می کند تا بتوانند رابطه خود را از طریق احترام به نظرات شخصی طرف مقابل، قوی تر کنند. از این طریق درک طرفین از یکدیگر افزایش پیدا می کند... یک شنونده خوب علاوه بر اینکه به صحبت های شما گوش میدهد، متوجه تغییرات چهره و تن صدا، و حرکات بدنتان نیز خواهد شد. این افراد سرشان را به منزله تایید تکان می دهند و مثلا " بله" یا چیزی شبیه به این  که میزان توجه او به شخص مقابل را برساند، می گوید.

 

به دنیای طرف مقابل وارد شوید

هر کدام از ما در دنیای منحصر به فرد خود زندگی می کنیم. برخورد شما نسبت به یک موقعیت خاص بر اساس تجربیاتی که در گذشته کسب کرده اید، سیستم ارزشی که به آن پایبند هستید، و خصوصیات اخلاقیاتان آشکار می شود. این بدان معناست که وقتی دو نفر در مورد مقوله خاصی با هم مخالفند ، همیشه نباید تصور کرد که یکی درست می گوید و دیگری در اشتباه به سر می برد. بلکه دلیل اصلی این است که هر کدام از آنها از دنیایی کاملا متفاوت آمده اند و دیدگاه های متفاوتی دارند.

صادق باشید

الگوهای رفتاری یک خانواده بر اساس صداقت و گشاده رویی پی ریزی می شود. افراد هر حرفی که می زنند، با صداقت کامل بیان می شود و منظورشان چیزی خارج از گفته هایشان نیست  و به تمام حرف هایشان هم عمل می کنند.

افراد یک خانواده هیچ گاه در پی اعمال قدرت، سرزنش، تصاحب، حکم فرمایی و گرفتن کنترل امور به دست خودشان نیستند. وابستگی دیگران نسبت به خودشان را به بازی نمی گیرند و قربانیان آرام و رنج کشیده ای نیستند که در آخر مرتکب جرم و جنایت های بخشش ناپذیری شوند. به کار گیری تک تک این روش ها افراد دیگر خانواده را به صورت ناخود آگاه به سمت نادرستی، خیانت و سطحی نگری در رابطه میکشاند.

برخی از خانواده هستند که از "صداقت" به عنوان بهانه ای برای نامهربانی استفاده می کنند. خانواده مستحکم یک میزان از صداقت و مهربانی را رعایت می کند. آنها هیچ موقع از همسران خود به دلیل صداقت انتظار ندارند که با وضع ژولیده از خانه خارج شود. از سوی دیگر آنها به خاطر یک اشتباهی که از طرف مقابل سر می زند شروع به ایراد گرفتن نمی کنند  از تمام مشکلاتی که در گذشته وجود داشته نظیر: عدم توانایی در مدیریت زمان، بهداشت و یا به فرض عادات نامطلوب درس خواندن فرزندان.

نکته مهمی را که همیشه باید به خاطر بسپارید این است که هر گونه اختلاف نظر در هر رابطه ای را می توان به طور مثبت، بدون پیش داوری، از راهی مناسب و به دور از هر گونه رنجش و آزردگی بیان کرد و سپس نسبت به حل مشکل اقدام نمود.

مهربانی و برخورد مناسب خیلی بهتر از اعمال خشونت و ایجاد ازردگی جواب میدهد. گاهی اوقات پیش از اینکه از افراد خانواد انتظار داشته باشید تا نیاز هایتان را براورده سازند، شاید این شما هستید که باید نیازها و خواست هایشان را مورد بررسی قرار داده و کمکشان کنید.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید