تالار های تهران
امروز جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
منو

چگونه رنگ های مختلف را با هم ست کنیم ؟

با نگاهی جزئی به محیط اطرافمان متوجه میشویم که ست کردن رنگ ها با هم کار دشواری نیست چرا که این اتفاق همواره در طبیعت در حال وقوع است .اگر به گلها ،درخت ها و … دقت کنیم متوجه میشویم که رنگ ها با زیبایی هرچه تمام تر در کنار هم قرار گرفته اند .با ما همراه باشید تا ست کردن رنگ ها را باهم مرور کنیم .

رنگ قرمز

قرمز را به راحتی میتوانید با سفید ،مشکی ،قرمز ،نارنجی و بنفش ست کنید .یکی از اصول ست کردن رنگها استفاده از رنگ های مکمل یا رنگ هایی است که به نوعی ترکیبی از رنگ مورد نظر شما هستند .بهعنوان مثال بنفش ترکیبی از قرمز و آبی است به همین دلیل به راحتی با قرمز و آبی ست میشود .رنگ قرمز را با تناژ مختلف آن مثلا کم رنگ یا پررنگ ست نکنید زیرا اینکار ترکیب زیبایی را به وجود نخواهد آورد .همچنین قرمز در هر حالتی با زرد و آبی ست نخواهد شد پس در این مورد هم دقت کنید .

رنگ سبز

این رنگ به راحتی با سفید ،مشکی ،سبز ،آبی و زرد ست میشود و ترکیب زیبایی را به وجود می آورد .سبز و قرمز از آنجایی که مکمل هم هستند با هم به زیبایی ست میشوند به شرط آنکه از تناژ تند آنها استفاده نشود .سبز را با رنگ های زیادی به جز رنگ های گفته شده میتوانید در کنار هم قرار دهید ،این رنگ انعطاف زیادی دارد .

رنگ آبی

آبی را میتوانید با سفید ،مشکی ،آبی ،سبز ،بنفش و نارنجی در کنار هم قرار دهید .آبی و نارنجی در کنار هم جذاب هستند در اینصورت رنگ نارنجی تشدید خواهد شد .بهتر است آبی را در کنار رنگ های زرد و قرمز نپوشید زیرا ست کردن این طیف رنگی کمی مشکل و حساس است پس قرار دادنشان کنار هم ممکن است خیلی جذاب نباشد .

رنگ بنفش

بنفش با رنگ های مشکی ،سفید ،زرد ،آبی ،بنفش و قرمز همخوانی دارد و ترکیب های جالبی را میتوان با آنها به وجود آورد .اگر قصد دارید یک لباس بنفش را با یک لباس زرد ست کنید حتما دقت کنید که هردو رنگ اختلاف تناژ کمی با هم داشته باشند در غیر اینصورت رنگ قوی تر پوشاننده جلوه رنگ دیگر خواهد شد .

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید