تالار های تهران
امروز جمعه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

6 رفتار که هر رابطه ای را ویران می کند .

پيدا کردن کسي که بتوانيد رابطه خوبي را با او ادامه دهيد واقعاً يک نعمت است. وقتي با اين فرد خاص وارد رابطه شديد، هميشه يادتان باشد که احترام به حريم شخصي و حفظ اعتماد براي بقاي يک رابطه سالم از ضروريات است. اگر برخي حد و مرزهاي رفتاري که اعتماد طرف مقابلتان را خدشه دار مي کند، ناديده بگيريد، آسيبهاي جبران ناپذيري به رابطه تان با او وارد مي کنيد.

من بعنوان يک راهنما و مشاور در زمينه دوستيابي هيچوقت قوانين سخت و سريع را براي روابط توصيه نمي کنم. با اين وجود در اين مقاله برخي از رفتارهايي را برايتان عنوان مي کنم که بدون شک هر نوع رابطه اي را از بين خواهد برد. پس براي اينکه به شما کمک کنيم ديوار اعتماد رابطه تان را خراب نکنيد، در زير به 6 رفتار بسيار زيان آور براي رابطه اشاره مي کنيم که تا مي توانيد بايد از انجام آن دوري کنيد:

1کاوش در اطلاعات خصوصي

اگر شک کرده ايد که طرف مقابلتان به شما خيانت مي کند، آيا اين اجازه را به شما مي دهد که ايميل هاي خصوصي او را چک کنيد؟ يا پيام هاي گوشي همراهش را بخوانيد؟ يا پروفايل شخصيش را وارسي کنيد؟ پاسخ همه اين سوال ها منفي است.

هيچوقت به هيچ قيمتي نبايد درايميل ها، اس ام اس ها و شماره هاي طرف مقابلتان کاوش کنيد. بااينکار نه تنها اعتماد او را به خودتان از بين مي بريد، بلکه اعتماد او را به همه آن کسانيکه ايميل ها و اس ام اس ها را برايش گذاشته اند خدشه دار مي کنيد.

2 گفتن دروغ مصلحت آميز

دروغ گفتن در يک رابطه تحت هر شرايطي بد است، گرچه همه ما هميشه اينکار را انجام ميدهيم. اينکه براي جلوگيري از ناراحت شدن طرف مقابلتان به او دروغ بگوييد، شايد به نظرتان تصميم عاقلانه اي بيايد. اما واقعيت اين است که وقتي آن دروغ برملا شود، که هميشه غيرقابل پيشگيري است، با اينکار چاله اي عميقتر براي خودتان خواهيد کند. وقتي گرفتار چنين موقعيتي شويد، بخواهيد و نخواهيد طرفتان را آزرده خاطر خواهيد کرد و همه آنچه سعي داشتيد با دروغ گفتنتان از آن جلوگيري کنيد، به خاطر اين فريبتان، حتي بدتر هم اتفاق مي افتد. توصيه من اين است که هميشه و در همه شرايط با طرفتان روراست و صادق باشيد.

3 جاسوسي کردن

هيچوقت نبايد در وسائل خصوصي طرفتان (مثل کمدش، کيف پولش، دفترچه حساب پس اندازش و ...) کنکاش کنيد. علاوه بر اين، هيچ طوري نمي توانيد اين کنجکاوي را برايش توجيه کنيد. مهم نيست که به چه چيز شک کرده باشيد، براي تاييد يا رد آن شک نبايد در وسائل شخصي طرفتان جاسوسي کنيد. وسائل شخصي او جزء حريم خصوصي او هستند و بايد خصوصي و محرمانه بماند مگراينکه خودش به شما اجازه ديدن آنرا بدهد. اين رفتار يکي از مخرب ترين رفتارها براي برهم خوردن روابط است که به کلي اعتماد طرف مقابل را به شما خراب مي کند و باعث مي شود او ديگر هيچوقت نتواند به شما اعتماد و اطمينان کند.

4 بازي کردن نقش کارآگاه هاي خصوصي

يکي ديگر از راه هاي بدي که مردم سعي مي کنند براي تاييد رفتار مشکوک طرفشان از آن استفاده کنند اين است که با تلاش براي گرفتن مچ طرف حين انجام آن عمل، نقش کارآگاه هاي خصوصي را بازي مي کنند. اين رفتار چه با رفتن در خانه او، در باشگاهش با محل کارش براي مطمئن شدن از بودن اتومبيلش در آنجا باشد يا دنبال کردن او با ماشين، عملي است که تحت هيچ شرايطي نبايد مرتکب شويد. حتي اگر کاملاً مطمئن هستيد که طرفتان چيزي را از شما پنهان مي کند، تعقيب کردن راه پي بردن به آن نيست. اگر او متوجه شود که چندين و چند ساعت او را با ماشين دنبال مي کرده ايد مطمئناً هيچوقت ديگر به شما اطمينان نخواهد کرد.

5  فرستادن ديگران براي انجام دستوراتتان

هيچوقت از يک دوست يا هر کس ديگري نخواهيد که براي شما درمورد او اطلاعات جمع آوري کند. اين يعني هيچوقت کسي را نفرستيد که دور و بر او بپلکد، حين کار از او عکس بگيرد، به تلفن ها و مکالمات او گوش دهد و از رمز و راز او شما را باخبر کند. همه اينکارها نه تنها اعتماد طرف مقابلتان را به شما از بين مي برد بلکه بي اعتمادي شما را هم به او آشکار مي کند.

6 چک کردن مداوم

يکي از مهمترين راه هايي که نشان مي دهد شما به کلي به طرفتان بي اعتماد هستيد، رفتارهاي پارانوئيدي و وسواسي است. بااينکه تماس گرفتن با طرفتان به طور مرتب مسئله اي کاملاً نرمال است اما اگر پشت هم به او زنگ بزنيد و او را چک کنيد که کجاست و چه مي کند اصلاً خوشايند نيست. مثلاً اگر طرفتان نتواند چند ساعت تلفنش را جواب بدهد و بعد که به گوشي همراهش دسترسي پيدا کرد ببيند که 50 بار با او تماس گرفته ايد، نه تنها در نظرش فردي وسواسي جلوه مي کنيد که به زمين و زمان شک دارد، بلکه نشان مي دهد که هيچ اعتمادي هم به او نداريد.

پس اگر خداي ناکرده به طرفتان مشکوک شديد که چيزي را از شما پنهان ميکند، به جاي اينکه مخفيانه به دنبال پاسخ آن بگرديد، رک و راست با او در اين رابطه صحبت کنيد. حتي اگر دفعه اول که از او خواستيد، نخواهد که به شما جواب درستي بدهد، بار  دوم يا سوم اين احتمال وجود دارد که شانس حرف زدن در اين مورد را با او پيدا کنيد. يادتان باشد اگر افکارتان را آزادانه با او درميان بگذاريد خيلي بهتر از آن است که بفهمد يکي از رفتارهاي بالا را مرتکب شده ايد.

مهم نيست که چقدر عشق در رابطه تان وجود داشته باشد، اگر اعتماد نباشد، اين عشق ماندگار نخواهد بود. از بين بردن اعتماد هيچوقت رابطه را جلو نمي برد. درواقع، بااينکار فقط موجب برهم خوردن رابطه مي شويد. نکته آخر که ذکر نکردم بدترين رفتاري است که هر رابطه اي را به  نيستي مي کشاند و آن هم خيانت است.

 

بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید