تالار های تهران
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
منو

غش کردن و از حال رفتن

غش‌، نوعی‌ از دست‌ دادن‌ هوشیاری‌ زودگذر است‌ که‌ در اثر کاهش‌ موقت‌ جریان‌ خون‌ به‌ مغز ایجاد می‌شود. غش‌ کردن‌ ممکن‌ است‌ در واکنش‌ به‌ درد، خستگی‌ شدید، کمبود غذا یا استرس‌ هیجانی‌ روی‌ دهد. این‌ حالت‌ همچنین‌ بعد از دوره‌های‌ طولانی‌ بی‌حرکتی‌ فیزیکی‌ (مثل‌ ایستادن‌ یا نشستن‌ بدون‌ تحرک‌) به‌خصوص‌ در آب‌ و هوای‌ گرم‌ رخ‌ می‌دهد. این‌ عدم‌ تحرک‌ سبب‌ می‌شود که‌ خون‌ در اندام‌های‌ پایینی‌ جمع‌ شود و مقدار کمتری‌ از آن‌ به‌ مغز برسد. سرعت‌ نبض‌ در فردی‌ که‌ غش‌ کرده‌ است‌ بسیار کند می‌شود. با این‌ حال‌، نبض‌ سریعاً بالا می‌رود و به‌ حد طبیعی‌ می‌رسد. بیماری‌ که‌ دچار غش‌ شده‌ است‌، معمولاً روند بهبود سریع‌ و کاملی‌ دارد.

ادامه مطلب

علائم و عوارض بیمار ی های مقاربتی

بیماری مقاربتی، بیماری است که بر اثر داشتن رابطه جنسی بدون محافظت با فرد مبتلا به فرد دیگر منتقل می شود. این کار غالبا از طریق تبادل مایعات بدن بین فرد مبتلا و فرد سالم اتفاق میافتد. مایعات بدن شامل : خون، بزاق دهان، ترشحات واژن (در زنان) و مایع منی و سایر ترشحات از آلت تناسلی مرد است.

ادامه مطلب

بیماری نارسایی غده هیپوفیز

نارسایی‌ غده‌ هیپوفیز کم‌کاری‌ غده‌ هیپوفیز که‌ منجر به‌ ترشح‌ ناکافی‌ هورمون‌های‌ مترشحه‌ از هیپوفیز می‌گردد. قسمت‌ قدامی‌ هیپوفیز هورمونهای‌ زیر را تولید می‌کند:

هورمون‌ رشد

هورمون‌ محرک‌ تیرویید (TSH)

هورمون‌ محرک‌ غده‌ فوق‌ کلیه‌ (ASH)

ادامه مطلب

تاثیر رنگ ها در زندگی و روان

طریقه تاثیرگذاری رنگ ها بر روحیه ما بخشی مهم از رابطه ما با دنیای اطرافمان را تشکیل می دهد و در مغز ما نوشته شده است که برخی رنگ های خاص، واکنش های خاصی را در روح و روان ما ایجاد خواهد کرد. رنگ ها بر همه حواس ما تاثیر میگذارند. دیدن رنگ ها می تواند حال و هوای خودآگاه و ناخودآگاه ما را تغییر دهد. رنگ ها حتی بر غذاهایی که می خوریم اثر می گذارد و این راه خوبی است که از طریق آن می توانیم ببینیم رنگ ها چگونه بر ما تاثیر می گذارند و این چطور به غرایز اولیه ما برمی گردد. تصور کنید سبزیجات آبی رنگ بخورید، معمولاً از خوردن غذاهایی که آبی، سیاه یا بنفش رنگ باشند اجتناب می شود و اگر هم طعم آن را بچشید، اشتهایتان کور می شود.

ادامه مطلب

دانستنی های مهم در مورد نگهداری مو

این مطلب به شما می‌گوید که پشت آن موهای بلند، چه واقعیت‌های ساده‌ای پنهان شد‌ه‌اند

ادامه مطلب

راه های جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به جرات می توان گفت اکثر مردم دنیا با آن مواجه هستند. عوامل زیادی مانند عوامل محیطی، ژنتیکی، هورمونی ، برخی بیماری ها مانند اختلالات تیروئید ، آنمی ( کم خونی ) و نوع تغذیه در ریزش مو دخیل است..

ادامه مطلب
بخش های کاربردی
تالار

در صورت تمایل به ثبت خدمات و یا تغییرات اطلاعات در این سایت ، فرم ذیل را تکمیل کنید . کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس میگیرند .

عضویت در خبرنامه
با عضویت در خبرنامه همیشه به روز باشید